کیفیت، رمز توسعه‌ پایدار

کیفیت، رمز توسعه‌ پایدار

تاریخچه شرکت

1396-01-26 09:34:30 | معرفی شرکت | شناسه : 2299 | بازدید : 12045

تاریخچه شرکت

مقدمه:
كنترل كيفيت ، كليه فعاليتها و تكنيكهاي اجرايي است كه براي رسيدن به مشخصات كيفي تعيين شده صورت می­پذیرد. سازه­ها و پروژه­هاي عمراني می­بایست بر اساس طراحی انجام شده اجرا شوند تا ضمن حفظ کارایی و کیفیت خود در طول دوره عمر ، ايمني و مقاومت لازم را در مقابل بارهای وارده ، باد، زلزله و سيل را داشته باشند تا ایمنی و آسایش لازم را برای استفاده­کنندگان تامین نماید .
بطور كلي يكي از مهمترين اهداف كنترل كيفيت در ساخت­و­ساز را مي­توان جلوگيري از هدر رفتن سرمايه­ها و منابع دانست كه اين امر، فقط با يافتن پارامترهاي مورد نياز طراحي سازه و مقايسه و تطبيق ويژگيهاي مصالح با استاندارد و مشخصات فني لازم براي آنها، ميسور و محقق مي­گردد.
شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بزرگترین شرکت کنترل کیفی فعالیت های عمرانی زیر بنایی در سطح کشور است و ضمن اینکه در پروژه­های زیرساخت و مسکن و حمل و نقل به عنوان عامل کنترل کیفی حضور دارد ، در دیگر پروژه­های عمرانی هم فعال بوده و ماموریت مهم کنترل کیفیت مصالح مصرفی ، نحوه اجراء و ارزیابی سازه­های ساخته شده را با انجام آزمایشات مختلف مخرب و غیر مخرب به انجام می­رساند.

از این رو نیل به اهداف و مأموریتهای حساس شرکت، برنامه­ای مستقل و راه و روشی روشن و متقن می­طلبد که ضمن اینکه شرکت در راستای سیاستها و برنامه­های توسعه­ای کشور گام برمی­دارد، بتواند نقش فعال و تأثیر­گذار بر ارتقاء سطح کیفی پروژه­های عمرانی ایفا نماید.

معرفی و تاریخچه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک
شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در سال 1334 برای اولین بار با نام شرکت مهندسین مشاور جان و مولم جهت تحقیق و مطالعه خاکهای ایران در ساخت راههای اصلی تحت عنوان آزمايشگاه خاک شناسی در دانشکده فنی دانشگاه تهران فعالیت خود را آغاز نمود و پس از دوسال این آزمايشگاه تحت نظر سازمان برنامه و بوسیله شرکت Aman And Whitney برای مدت یکسال دیگر به کار خود ادامه داد و سپس مستقیماً زیر نظر سازمان برنامه و با مسئولیتها و شرح وظایف جدید شروع بکار کرد . در سال 1342 به استناد مصوبه شماره 4296 هیئت وزیران با نام آزمايشگاه فنی و خاک شناسی تغییر نام یافت. در سال 1350 این مرکز به دلیل حجم بالای پروژه های بخش عمرانی ، راه سازی و سایر پروژه های مرتبط با وزارت راه و ترابری و مصوبه شماره 144914 هيئت وزیران با نام آزمايشگاه فنی و مکانيک خاک به وزارت راه و ترابری انتقال یافت . سپس در سال 1363 اساسنامه آن با نام شرکت سهامی آزمايشگاه فنی و مکانیک خاک به تصويب مجلس شورای اسلامی و به تاييد شورای محترم نگهبان رسید.


فعاليتهاي اصلي شرکت
· مطالعه خواص فيزيکي ، مکانيکي و شيميايي خاکها ومصالح و مصنوعات ساختماني.
· انتخاب و تعيين روشهاي مناسب در انجام آزمايشهاي مربوطه.
· انجام آزمايشهاي فني و کنترل عمليات اجرايي پروژه های عمرانی در حین اجراء .
· طراحی و اجرای برنامه آموزشی منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی و آموزش كارشناسان ، تكنسين ها و متخصصين در جهت تكميل كادر سازمان و تامين نياز ساير دستگاهها ، آزمايشگاه ها و شرکتها.
· محاسبه ، مطالعه ، طرح و همچنين نظارت و مشاوره در زمينه هاي مکانيک خاک و سنگ ، ژئوتکنيک و راه .
· تدوین استانداردهای مرتبط طی همکاری با سازمان ملی استاندارد ایران.
· انجام کارهای پژوهشی و تحقیقات علمی کاربردی مرتبط .
· ارتباط با منابع علمي داخلی و خارجی بمنظور تبادل اطلاعات و روشهاي جديد
· بازوی اجرایی کارفرما در جهت ارزیابی مشخصات آزمايشهای خارج از مشخصات و حضور در کمیسیونهای تحویل موقت
· نظارت بر کار آزمایشگاههای خصوصی جهت کنترل کیفیت پروژه ها و کالیبراسیون تجهیزات و همچنین میزان انطباق با استانداردها

نظرات
    موردی یافت نشد!

شما هم می توانید دیدگاه خود درباره این مطلب را ثبت نمایید: