تهران
معرفی استان تهران

بزرگ‌ترین شهر و پایتخت ایران، مرکز استان تهران و شهرستان تهران با جمعیّت ۸٬۲۴۴٬۵۳۵ نفر و مساحت ۷۳۰ کیلومتر مربّع است؛ بیست و پنجمین شهر پرجمعیّت و بیست و هفتمین شهر بزرگ جهان به‌شمار می‌آید.در شمال کشور و جنوب دامنهٔ رشته کوه البرز در ۱۱۲ کیلومتری جنوبدریای خزر واقع شده است. این شهر دارای یک شبکهٔ متراکم بزرگ راهی و چهار خطّ فعّال مترو است که در بهار سال ۱۳۹۰، ۱۲۹ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده‌اند.تاریخ شکوفایی تهران به سال 1788م هنگامی که آقا محمدخان قاجار آن را به پایتختی برگزید، برمی‌گردد. سپس در روزگار رضا شاه پهلوی باشتاب بیشتری گسترش یافت و مردم بسیاری از استان‌های پیراموش را جذب نمود. از دههٔ ۱۹۶۰م، مرکز جذب مهاجران زیادی از سراسر ایران بوده‌است.

معرفی آزمایشگاه استان تهران
معرفی آزمایشگاه استان تهران

اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران یکی از زیرمجموعه های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی با بیش از 36 سال تجربه و دارای کادری مجرب و متخصص در امر کنرتل کیفی پروژه های عمرانی است. این اداره کل در راستای اهداف و ماموریت های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک که همانا ارتقاء کیفیت در پروژه های عمرانی استان تهران و شهرستانهای تابعه می باشد در زمینه آزمایشگاهی قیر و آسفالت - بتن و فلزات - فیزیکی و شیمیایی مصالح ساختمانی- غیر مخرب و کالیبراسیون دستگاه های آزمایشگاهی در قالب 6 شعبه شهرستانی و 30 واحد کارگاهی مستقر به ارایه خدمات فنی و مهندسی مشغول به فعالیت می باشد.

مطالعات ژئوتکنیک (استان تهران)

مطالعات ژئوتکنیک (استان تهران)

مطالعات ژئوتکنیک (استان تهران)

پروژه‌های خاص
پروژه‌های خاص

این پروژه جزء کریدور شرقی – غربی کشور است که از مشهد مقدس شروع شده و به تبریز ختم می‌شود و آزادراه کنارگذر جنوبی تهران در محدوده پایتخت از این کریدور قرار دارد که گلوگاه ترافیکی کریدور است و به خاطر حجم عظیم خودروها، ترافیک سنگینی در جاده های منتهی به تهران ایجاد می‌شود اما با احداث این آزادراه، گلوگاه ترافیکی کریدور رفع خواهد شد.این آزادراه در ۴ استان تهران، مرکزی، البرز و قزوین قرار دارد، افزود: با احداث آن حجم عظیم ترافیک خودروهای سنگین و سبک عبوری از پایتخت جمع آوری شده ضمن اینکه ترافیک خودروهای ورودی از سمت جنوب تهران را نیز کاهش خواهد داد. مجموع طول این مسیر ۱۵۸ کیلومتر است که همراه با رمپ و لوپ ها و سایر جاده های دسترسی که در مجموع ۵۰ کیلومتر است به بیش از ۲۰۰ کیلومتر می رسد و قرار است طی ۴ سال احداث شود.


پروژه های ارزیابی و روسازی

پروژه های ارزیابی و روسازی استان تهران

پروژه های ارزیابی و روسازی