تاریخ بروزرسانی 1401/05/15

یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

info@tsml.ir

A A A

استان کرمان

معرفی استان کرمان

kerman

 

استان کرمان پهناورترین استان ایران و مرکز آن شهر کرمان است. استان کرمان در جنوب شرقی ایران قرار گرفته و جمعیت آن در سال ۱۳۹۵ و بر اساس آمار مرکز آمار ایران برابر با ۳٬۱۶۴٬۷۱۸ تن بوده‌است.

کرمان از استان‌های مهم و تاریخی ایران به شمار می آید.این استان بیش از ۶۶۰ اثر ملی ثبت شده دارد. همچنین ۷ اثر از جمله ارگ تاریخی بم، باغ گردشگری شاهزاده ماهان و دهکده صخره ای تاریخی میمند شهربابک را در میراث جهانی یونسکو ثبت و رتبه نخست ایران از این حیث را به خود اختصاص داده است. 

استان کرمان همچنین چندین سال متوالی رتبه نخست صادرات غیرنفتی کشور را از آن خود کرده‌است.

مرکز پهناورترین استان کشور،  شهر کرمان به دلیل وسعت جغرافیایی و جمعیت به عنوان یک از کلان‌شهر شناخته میشود. جمعیت این شهر طبق سرشماری بر اساس آمار سال 95 معادل 738.724 نفر بوده است.

کرمان به لحاظ اداری، سیاسی ، فرهنگی و صنعتی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر جنوب و جنوب شرق ایران و یکی از پنج شهر تاریخی ایران است.

وسعت شهر کرمان حدود ۱۳۰۰۰۰ هکتار تعیین شده است.

 کرمان در حال تبدیل شدن به شهری الکترونیکی است و این شهر به عنوان پایلوت دولت الکترونیک انتخاب شده‌است و در برنامه‌های توسعه کشور باید به شهری الکترونیکی تبدیل شود. 

 

 

معرفی استان

معرفی آزمایشگاه کرمان

azkerman

 

اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کرمان یکی از واحدهای استانی شرکت سهامی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک می‌باشد که در سال 1347 با توجه به نیاز کنترل کیفی دقیق حین اجرای پروژه های راهسازی بین استانی و به صورت شعبه کرمان تأسیس گردید. این واحد استانی که در شهر کرمان مستقر گردیده بود وظیفه سرپرستی و هماهنگی استانهای کرمان – یزد – هرمزگان و سیستان و بلوچستان را تحت پوشش خود قرار می‌داد.
در سال 1362 با تفکیک استانهای تحت پوشش، آزمایشگاه استان کرمان نیز با عنوان آزمایشگاه استان کرمان ادامه فعالیت داد. در سال 1368 به مدیریت آزمایشگاه استان کرمان ارتقاء یافته و اولین شعبه استانی آن در شهرستان سیرجان تأسیس گردید.  در سال 1374 با افزایش وسعت کار و اختیارات به اداره کل آزمایشگاه استان کرمان تبدیل و با تأسیس 3 شعبه جدید در شهرستانهای جیرفت – بم و کرمان فعالیت استانی خود را گسترش داد.

در حال حاضر این آزمایشگاه با دارا بودن 6 شعبه استانی و بیش از 70 واحد مستقر یکی از قدرتمند‌ترین آزمایشگاه‌های استان به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای استانی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک می‌باشد و جهت انجام فعالیت های آزمایشگاهی و امور نظارتی نقش بسزایی را در ارتقای کیفیت پروژه های عمرانی ایفا می نماید.

معرفی آزمایشگاه استان

 


خبرها و تازه ها (کرمان)