تاریخ بروزرسانی 1401/05/15

پنجشنبه, ۰۷ مهر ۱۴۰۱

info@tsml.ir

A A A

استان فارس

معرفی این استان (فارس)

 استان فارس يکي از ۳۱ استان ایران است که در بخش جنوبي اين کشور واقع شده ‌است. آب و هواي استان فارس در نقاط مختلف اين استان به سه دسته کوهستاني، معتدل و گرم تقسيم مي‌شود. اين استان با مساحتي در حدود ۱۲۲٬۶۰۸ کيلومتر مربع، چهارمين استان بزرگ کشور است.

 منابع مهم اقتصادي استان فارس بر پايه کشاورزي و دامداري، شهرک‌هاي مختلف صنعتي، پالايشگاه‌ها، صنايع پتروشيمي و نيروگاه‌هاي مختلف بنا شده‌ است.

 پیشینه تاریخی

 در پهنه تاریخ، فارس یکی از کهن ترین مراکز تمدن بشــری و مرکز امپراطوری های بزرگ هخامنشــیان و ساســانیان بوده اســت. آثار باســتانی و تاریخی زیادی در فارس ‫بــه جای مانده که هر کدام به عنوان میــراث جهانی ارزشهای خود را دارند و بازگوکننده ‫تاریخ اســتان، ایران و غرب آســیا هســتند. آثار تاریخی ‫پاســارگاد، بیشاپور، تخت جمشید و شــهر گور و کاخ ساسانیان در سروستان و فیروزآباد، ‫آثار معماری بســیار زیبا و شگرفی هســتند که تمدن عهد باستان را به نمایش می گذارند. ‫همچنین ارگ و مجموعه بزرگ کریمخانی به همراه مساجد بزرگ با قدمت 1200 ساله و ‫حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و سایر امام زادگان و عرفای بزرگ از آثار دوره اسلامی ‫حکایتها دارند.

معرفی استان

 

معرفی آزمایشگاه این استان (فارس)

Tsmlfars

 اداره كل آزمايشگاه فني و مكانيك خاك استان فارس به عنوان يك شركت صد در صد دولتي از شركتهاي تابعه وزارت را ه و ترابري در سال 1344 تاسيس گرديد و اکنون با بیش از 50 سال تجربه در امر کنترل کیفی پروژه های عمرانی یک شرکت دولتی وابسته به وزارت راه و شهرسازی است که در حال ارایه خدمات می باشد.

در حال حاضر این اداره کل با 10 شعبه و بیش از 80 واحد محلی مستقردر اکثر نقاط استان فعالیت میکند و با در اختیار داشتن بیش از 80 درصد نیروی متخصص با تحصیلات دانشگاهی، گسترده ترین و مجهزترین شرکت در زمینه کنترل کیفیت و ارائه خدمات ژئوتکنیک به پروژه های عمرانی و نیز بخش خصوصی در سطح استان فارس می باشد.

معرفی آزمایشگاه استان

خبرها و تازه ها (فارس)