تاریخ بروزرسانی 1401/05/15

چهارشنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۱

info@tsml.ir

A A A

WhatsApp Image 2021 04 21 at 12.18.10

انجام بیش از 97 درصد خدمات کنترل کیفی در سطح استان توسط آزمایشگاه فنی ومکانیک خاک

مهندس حسانی مدیر آزمایشگاه استان کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشتند بیش از 97 درصد  خدمات کنترل کیفی پروژه های در دست اقدام  درسطح استان توسط آزمایشگاه فنی ومکانیک خاک انجام گردیده است.

حسانی در ادامه تعداد آزمایشات انجام شده در سال 99 را بیش از 22 هزار انواع آزمایشات در سطح پروژه های ملی واستانی دانستند که در آزمایشگاه استان ثبت و گزارش گردید ه است.

مدیر استان با توجه به نقش و جایگاه آزمایشگاه استان  اظهار داشتند :این آزمایشگاه  یکی از اعضای اصلی ستاد بازسازی شهر زلزله زده سی سخت میباشد  و تنها آزمایشگاه مورد تائید مسئولین استانی و معاونت عمرانی استانداری و مدیر کل دفتر فنی استانداری می باشد  که در همین راستا در حال حاضر درخواست مطالعات ژئوتکنیک با حفاری بیش از 1000 متر از طرف راه و شهرسازی به این آزمایشگاه ارسال گردیده است و هم اکنون  عملیات حفاری با دو دستگاه دورانی درحال انجام می باشد.

مهندس حسانی با بیان اینکه آزمایشگاه به عنوان یکی از اعضای کمیته مصالح از زیر مجموعه شورای فنی استان می باشد  در سال 99 اقدام به نمونه برداری از مراکز توزیع میلگرد و کلیه سنگ شکن ها در سطح استان نمود که گزارش آن در شورای فنی استان ارائه گردید و مورد تقدیر و تشکر معاونت عمرانی گردید.

مهندس حسانی مهمترین پروژه های در سطح استان را  محور پاتاوه دهدشت ( قطعه 1و2و3 )،  پتروشیمی دهدشت ،  پتروشیمی گچساران ، آبرسانی به دشت امامزاده گچساران ، سد تنگ سرخ ، چهار خطه گچساران – بهبهان دانستند  که در حال حاظر توسط کارشناسان این آزمایشگاه تحت پوشش می باشد.

 

حوزه های اصلی فعالیت های آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

درباره شرکت

 • شناخت شرکت
  شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک  یکی از شرکت های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی است که با بیش از 60 سال سابقه و تجربه کاری در قالب 31  اداره کل استانی، 145 شعبه آزمایشگاهی در شهرستانهای بزرگ، 1000 واحد محلی مستقر، 40 اکیپ تحقیقاتی ژئوتکنیک و حضور در مطالعات و کنترل کیفیت سدهای بزرگ و کوچک؛ با حضور بیش از 2500 نفر نیروی متخصص، مجرب فنی و مهندسی، طیف وسیعی از خدمات را در پروژه های عمرانی و...

  ادامه مطلب

 • تاریخچه شرکت
    شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در سال 1334 برای اولین بار با نام شرکت مهندسین مشاور جان و مولم جهت تحقیق و مطالعه خاکهای ایران در ساخت راههای اصلی تحت عنوان آزمايشگاه خاک شناسی در دانشکده فنی دانشگاه تهران فعالیت خود را آغاز نمود و پس از دوسال این آزمايشگاه تحت نظر سازمان برنامه و بوسیله شرکت Aman And Whitney   برای مدت یکسال دیگر به کار خود ادامه داد و سپس مستقیماً زیر نظر سازمان برنامه و با مسئولیتها...

  ادامه مطلب

 • ماموریت ها و چشم اندازهای شرکت
    سند راهبردی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک (در افق  برنامه پنچ ساله ششم  توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور)   شماره سند :DS/1-2 اسفند  1395 1- چشم انداز شرکت  شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در افق چشم‌انداز جمهوري اسلامي ايران، سازماني است بالنده كه با برخورداري از مديريت دانش محور، منابع انساني آموزش دیده و كارآمد، ساختاري فراگير واثربخش،  ظرفيت‌هاي غني نرم‌افزاري و سخت‌افزاري خود، به‌گونه‌اي عمل مي‌كند تا در کشور و منطقه به‌عنوان مركز راهبري خدمات کنترل کیفی مصالح ساختمانی، سازه‌ها و پروژه‌های متناسب...

  ادامه مطلب

خبرها و تازه ها