تاریخ بروزرسانی 1401/05/15

یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

info@tsml.ir

A A A

دوشنبه, 26 دی 1401 ساعت 18:50

نظارت مستمر بر پرونده‌های حقوقی، مانع تضییع حقوق شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شده است

محمود الله‌یاری مدیرکل امور حقوقی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک اظهار داشت: نظارت دوره‌ای و مستمر بر پرونده‌ها و تعیین و رسیدگی سریع به پرونده‌ها مانع تضییع حقوق بیت‌المال و اموال دولتی در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شده است.

 

 


به گزارش روابط عمومی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، محمود الله‌یاری مدیرکل امور حقوقی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: این واحد با همکاری سازمان بازرسی کل کشور، قوانینی را که شرکت مستقیما با آنها سر و کار دارد را احصاء و با تسلط بر آنها نسبت به تهیه و ارائه لیست دعاوی حقوقی به صورت الکترونیکی و فیزیکی اقدام کرده است.

 

الله‌یاری با بیان اینکه از ابتدای سال نسبت به پیگیری و جریان انداختن پرونده‌های املاک شرکت اقدام کرده‌ایم افزود: پرونده املاک شرکت در شهرها و شهرستانهای هشتگرد، یاسوج، بروجرد، ازنا، رودهن، ارومیه، قشم، بندرعباس و ... منجر به اخذ سند تک برگی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه از جمله اقدامات موثر این دفتر که منجر به نتیجه شده است گفت: پیگیری سریع و به موقع پرونده‌های کیفری از قبیل سرقت و دیگر پرونده‌هایی است که که با قید فوریت به این دفتر ارجاع شده و این فوریت منجر به اخذ نتیجه مثبت در پرونده‎‌ها شده است.

 

الله‌یاری به روند پیگیری پرونده‎ها در این دفتر اشاره کرد و گفت: پیگیری حقوقی پرونده‌های شرکت آزمایشگاه در سطح کشور به محض وصول نامه مطالبات یا هرگونه پرونده حقوقی دیگر برای صرفه‌جویی در هزینه ابتدا با تقدیم اظهارنامه و در صورت عدم نتیجه دادخواست، با تقدیم طرح دعوی حقوقی را آغاز می‌کنیم.

 

وی همچنین به طرح دعاوی در دیوان عدالت اداری اشاره کرد و گفت: با طرح دعاوی در دیوان عدالت اداری، پاسخ به درخواست مطروحه علیه شرکت و ارسال لوایح از طریق سامانه دیوان عدالت اداری اقدام می‌کنیم.

 

مدیرکل امور حقوقی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تصریح کرد: این شرکت در سال جاری در اکثر پرونده‌های جاری در دیوان بالای ۹۰ درصد رای مثبت اخذ کرده، و پرونده‌ها مختومه و قرار سقوط دعوی یا حکم به رد دعوی صادر شده است.

خواندن 97 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 بهمن 1401 ساعت 18:52