تاریخ بروزرسانی 1401/05/15

چهارشنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۱

info@tsml.ir

A A A

سه شنبه, 17 آبان 1401 ساعت 15:36

پیام مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به مناسبت هجدهم آبان " روز ملی کیفیت"

پیام مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به مناسبت هجدهم آبان " روز ملی کیفیت" صادر شد.

 

 

 

payam kifiyat 1401


به گزارش روابط عمومی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، مجید کیانپور در این پیام نوشت:

 

هجدهم آبان‌ماه، به‌عنوان روز ملی کیفیت نام گذاری شده است و هدف از نام گذاری این روز حفظ استاندارد‌های تعیین شده، شناسایی و اصلاح انحراف در فرآیندها، بهبود رویه‌های کاری، کاهش هزینه ها ، افزایش کارآیی و بهره‌وری و پایداری در تولید محصول با کیفیت است.

 


دستاورد کیفیت، موجب رونق تولید ملی، کاهش واردات، افزایش صادرات، ایمنی، سلامت و استفاده مناسب از توانمندی‌های موجود و بالقوه در تولید بهتر و رضایت مشتری در تمام عرصه‌ها خواهد بود.

 

روز ملی کیفیت بالاخص در سالی که از سوی مقام معظم رهبری، به عنوان سال " تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌ آفرینی" نام‌گذاری شده، اهمیت مضاعفی پیدا می‌کند، چرا که برای دستیابی به ایرانی بهتر از طریق افزودن کیفیت به سطح زندگی و کسب وکار بهتر برای مردمان شایسته، بیشتر از هر زمان دیگری توجه به مقوله کنترل و تضمین کیفیت مطابق با استانداردهای تعیین شده برای رونق اشتغال و توسعه کشور و ارائه خدمات مناسب‌تر بالاخص با بهره گیری از ظرفیت دانش بنیانها مورد توجه می‌باشد.

 

هزینه‌های بالای ساخت و نگهداری پروژه های عمرانی، لزوم رعایت استانداردهای لازم و ارتقاء کیفی پروژه‌ها و مدیریت کیفیت طرح‌های عمرانی را اجتناب ناپذیر کرده است. از این رو وحدت رویه، تعامل شایسته و هم افزایی ارکان تصمیم‌گیر و تصمیم ساز در کشور می تواند فصل جدیدی را برای ارتقاء کیفی پروژه‌های عمرانی رقم بزند و این همفکری می‌تواند در افزایش کیفی و افزایش عمر مفید پروژه‌های عمرانی و بالا بردن رضایت بهره برداران و در نهایت بر امنیت روانی کشور اثرگذار باشد.

 

کلید اصلی دستیابی به این مهم، پیاده سازی " سیستم مدیریت کیفیت" در طرح‎های عمرانی می‌باشد. کنترل کیفیت (Q.C) و تضمین کیفیت (Q.A) از ارکان اصلی این سیستم می‌باشند که با  ورود تضمین کیفیت و کنترل فرآیندی مراحل ساخت و ساز درپروژه‌‍‌ها، گام‌های موثری در بهبود و ارتقاء کیفیت در این حوزه برداشته خواهد شد.

 

شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک نیز در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی و قانونی خود، ارائه خدمات با بالاترین سطح کیفی را یکی از مهمترین ارزش‌های سازمانی و اولویت های کاری خود تعیین کرده تا با اجرای دقیق فرآیندهای کنترل کیفی و همچنین تسری تضمین کیفیت، سعی در ایفای نقش خود به عنوان فعال حوزه کیفیت در پروژه‌های عمرانی و بازوی توانمند و امین دولت در کنار سایر ارکان نظام فنی و اجرایی کشور دارد.

 

شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک روز ملی کیفیت را گرامی داشته و امیدواریم که با همت بلند فعالان این عرصه و اهتمام جدی به موضوع مهم کیفیت ، سطح جمیع شئون زندگی، کار، صنعت، مدیریت و اقتصاد در کشور بهبود و ارتقا یابد.

  

 مجید کیانپور

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

خواندن 1104 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 17 آبان 1401 ساعت 17:38