یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰

تاریخ بروزرسانی 1400/01/30

info@tsml.ir

A A A

چهارشنبه, 21 مهر 1400 ساعت 13:55

انجام 8000 آزمایش در پروژه محور سنندج – مریوان توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به ثبت رسید

آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کردستان، موفق شد با انجام و ثبت بیش از 8 هزار و 330 آزمایش فنی و مهندسی ، نقش موثری در ارتقاء کیفی عملیات اجرایی پروژه محور سنندج- مریوان داشته باشد.

 

 

 

omid ahmadi

 


به گزارش روابط عمومی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کردستان، امید احمدی مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کردستان گفت: این آزمایشگاه به منظور ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه کنترل کیفیت، نسبت به استقرار 2 واحد مقیم آزمایشگاهی در قطعه 4 " تیژ تیژ گاران"، "واریانت شیخ عطار"، قطعات 5 و 6 و تونل " باغان" در راستای ارتقاء کیفی پروژه بر اساس استانداردهای فنی مبادرت داشته است.

 

احمدی اضافه کرد: به منظور کنترل کیفی عملیات اجرایی این پروژه شامل عملیات خاکی ( زیر سازی و روسازی)، عملیات بتنی عملیات آسفالتی، انجام آزمایش‌های مورد نیاز پروژه مانند مطالعات ژئوتکنیک، CBR و ... اقدامات موثری صورت گرفته است و در مجموع آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کردستان نقش تاثیرگذاری در ارتقاء کیفی عملیات اجرای مراحل مختلف این پروژه داشته است.

 

وی با بیان اینکه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک توانایی انجام بیش از 560 نوع آزمایش فنی و تخصصی را دارد تصریح کرد: در این پروژه 4 هزار و 287 مورد آزمایش کنترل کیفی عملیات خاکی (شامل دانسیته، تراکم نسبی، دانه‌بندی)، یک هزار و 147 مورد آزمایش کنترل کیفی عملیات آسفالتی (نمونه برداری و تجزیه آسفالت ، تراکم نسبی،قیرپاشی و تعیین ضخامت) و 2 هزار و 896 مورد آزمایش کنترل کیفی عملیات بتنی ( شامل مقاومت فشاری و مغزه‌گیری، آزمایش فیزیکی و شیمیایی سیمان، آزمایشات شیمیایی آب و طرح اختلاط بتن و آسفالت و سایر آزمایش‎ها شامل میلگرد، مغزه گیری و...) انجام شده است.

 

احمدی با اعلام مشخصات این پروژه گفت: طول پروژه جاده جدید سنندج - مریوان (واریانت تیژتیژ - گاران) ۵۲ کیلومتر و در ۶ قطعه اجرا شده و شامل 3 دستگاه تونل با 3 هزار و ۶۳۰ متر که تونل باغان آن یک هزار و ۸۸۶ متر است و با بهره‌برداری از این جاده، مسیر سنندج - مریوان ۳۰ کیلومتر کوتاه‌تر شده و ایمنی جاده بسیار بالاتر رفته و همچنین با توجه به وجود مرز باشماق، در توسعه تجارت و توسعه اقتصادی منطقه نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 

rah1

خواندن 214 دفعه