جمعه, ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

تاریخ بروزرسانی 1400/01/30

info@tsml.ir

A A A

دوشنبه, 13 ارديبهشت 1400 ساعت 18:30

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: از نظرات کارشناسی، دانش فنی، توان، استعداد و تجربه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک باید در تدوین استانداردهای ملی استفاده شود

غلامرضا شریعتی در مراسم امضاء تفاهم‌نامه میان شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر استفاده از نظرات کارشناسی، دانش، توان و تجربه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در تدوین استاندارهای ملی اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان یک نهاد حکومتی و نظارتی علاقمند به استفاده از ظرفیت‌های ارزشمند و موجود در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک است.

 

 

shariyati emza


 

به گزارش روابط عمومی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، غلامرضا شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سازمان ملی استاندارد ایران در بحث مشاوره و نظارت می‌تواند از ظرفیت‌ها و نظرات کارشناسان شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به عنوان یکی از بخش‎های دولتی در تدوین و نگارش استانداردهای بروز استفاده کند.

شریعتی ضمن تقدیر از اقدامات شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در کشور تصریح کرد: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با قدمت طولانی خود توانسته است یک زنجیره گسترده از کارشناسان و متخصصین حوزه فنی و مهندسی را برای ارتقاء پروژه‎های عمرانی در کشور به وجود آورده و از انباشت این همه ظرفیت، سرمایه و دانش فنی باید برای پیش‌برد امور کشور بهره کافی را برد.

وی اضافه کرد: سازمان ملی استاندارد با اختیارات قانونی که دارد تلاش می کند وزارتخانه‌های اجرایی را ملزم کند در پروژه‎های خود الزامات سازمان استاندارد را رعایت کرده و از توان، تجهیزات و نظرات علمی کارشناسی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک نیز در پروژه‎های عمرانی و مهندسی در حوزه‌های مختلف استفاده کنند که رعایت این الزمات و منافع آن در طولانی مدت به کشور باز خواهد گشت.

شریعتی با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در کشورهای در حال توسعه وجود دارد عدم توجه به دانش پایه در اجرای پروژه‎ها است، گفت: از نگاه حاکمیتی باید مجریان امر در تمام پروژه‌ها را ملزم به رعایت استانداردها کرد که رعایت استانداردها در بلند مدت به نفع کشور خواهد بود.

وی با اعلام آمادگی برای همکاری با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: باید از نظرات کارشناسی و علمی استفاده کنیم تا قانون مقررات ایمنی را در کشور به وجود آوریم و از سرمایه‌گذاری که در کشور شده آسایش را برای مردم به ارمغان آوریم.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در پایان این مراسم ضمن بازدید از آزمایشگاه‎های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شامل آزمایشگاههای شیمی و فیزیک ، قیر و آسفالت، بتن و فلزات ، مهندسی خاک و سنگ شناسی ، کالیبراسیون و تجهیزات غیر مخرب ارزیابی روسازی راهها (مهندسین مشاور) ، با ظرفیتها و تجهیزات منحصر به فرد این شرکت از نزدیک آشنا شد.

خواندن 83 دفعه