چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تاریخ بروزرسانی 1399/05/08

info@tsml.ir

A A A

جمعه, 06 فروردين 1400 ساعت 09:17

مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی خبر داد؛ 21000 هزار آزمایش فنی و تخصصی در سال 99 انجام شده است

علی اکبر بیکیان مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای سال 99 تا انتهای سال در شعب، واحدهای محلی و فنی ستاد بیش از 21 هزار آزمایش برای ارتقاء کیفی پروژه‌های ملی و استانی خراسان جنوبی انجام شده است.

 

 


به گزارش روابط عمومی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، علی اکبر بیکیان با اشاره به شعار سال 99 " جهش تولید" گفت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی، در سال 99 موفق به انجام آزمایشات کیفی زیادی در سطح استان و خارج استان شده است و توانست موقعیت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک را در زمینه ارتقاء کیفی و افزایش طول عمر پروژه‌های عمرانی در میان دستگاه‌های اجرایی، سازمان ها و نهادها استان ارتقاء دهد.

بیکیان اضافه کرد: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی دارای 5 شعبه در شهرستان‌ها و 13 واحد محلی فعال و تعداد 45 نفرپرسنل فنی و ستادی است و توانسته در سال گذشته در 19 پروژه عمرانی نقش تاثیرگذاری در انجام آزمایش‌های تخصصی در سطح استان به ثبت برساند.

وی افزود: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی توانست در سال 99 در بخش شعب و واحد محلی 13 هزار آزمایش در زمینه کنترل کیفی عملیات خاکی، 3 هزار آزمایش در زمینه کنترل کیفی عملیات آسفالتی و همچنین 3 هزار 400 مورد آزمایش در زمینه کنترل کیفی عملیات بتنی در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی به ثبت برساند.

مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی ادامه داد: در بخش مکانیک خاک و ژئو تکنیک 30 پروژه استانی و 2 پروژه خارج استان با متراژ کلی یک هزار و 17 متر در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی انجام شده و نسبت به سال 98 با 11درصد رشد را به ثبت برساند.

بیکیان به دیگر آزمایش‌های انجام شده در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: این آزمایشگاه در بخش مقاومت مصالح یک هزار و 156 مورد آزمایش و در بخش آزمایشات غیر مخرب UT –VT –PT –RT –MT، 34 اکیپ_ روز و نسبت به آزمایشات دانهول و GSI ، 4 مورد آزمایش در داخل استان و یک مورد در خارج استان آزمایش انجام داده است.

وی به مهمترین پروژه‌های انجام شده در استان اشاره کرد و گفت: در سال 99 آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی 9 قرار داد جدید منعقد و 19 قرارداد را تمدیده کرده و در این بین مهمترین پروژه‎ها انجام شده توسط آزمایشگاه، شامل قطعه 16 راه آهن زاهدان _ مشهد، پروژه باند دوم طبس_ یزد، پروژه اراضی زعفرانیه، پروژه نیروگاه زغال سنگ طبس، پروژه باند دوم فردوس_ بجستان و پروژه باند دوم شوسف_ نهبندان از جمله مهمترین پروژه‌های کار شده توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی است.

مدیر آزمایشگاه فنی ومکانیک خاک استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همکاری تنگاتنگی با سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان داشته است، افزود: همکاری با ....معاونتهای راه، راه آهن و آزادراههای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ... ، معاونت شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور، بنیاد مسکن، سازمان نوسازی مدارس، سازمان شهرداری‌ها و شرکت فرودگاه‌ها همکاری خوبی در راستای ارتقاء کیفی و افزایش طول عمر پروژه‌های عمرانی در سطح استان داشته است.

بیکیان در پایان به برگزاری دوره‌های آموزشی در سال 99 اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان جنوبی با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور نسبت به برگزاری دوره های آموزشی فنی مورد نیاز کارشناسان دستگاههای اجرایی استان اقدام و به صورت ماهیانه این دوره‌های آموزشی را به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کرده است.

خواندن 282 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 06 فروردين 1400 ساعت 09:29