یکشنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۷

info@tsml.ir

شنبه, 18 آذر 1396 ساعت 09:49

حضور نماینده آفریقا، اروپا و خاورمیانه ی شرکت بین‌المللی IRAP در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

نماینده آفریقا، اروپا و خاورمیانه شرکت بین‌المللی IRAP جهت معرفی فعالیت‌های شرکت مورد نظر به همراه آقایان علمداری مدیر امور بین الملل کانون جهانگردی و اتومبیل رانی ایران، شیخ اعظمی کارشناس دفتر برنامه عملیاتی راه وزارت کشور، حسن‌زاده کارشناس شرکت مشاور ره یافت و برخی دیگر از مدعوین در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، آقای استیو لاوسن از کشور انگلیس ضمن تشکر از دعوت شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از وی به معرفی شرکت IRAP پرداخت و گفت: این بنیاد خیریه در کشور انگلستان تاسیس شده و خدمات آن بدون هرگونه هزینه‌ای انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: در مطالعات انجام شده توسط شرکت مورد نظر مشخص شده است که در چه زمان‌هایی و چگونه انسان‌ها در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند و همچنین این شرکت توانسته است هزینه های لازم برای جلوگیری از تصادفات را تخمین زده و با تحقیقات خود بگوید که چه زمان و چطور باید این هزینه‌ها انجام شود.

نماینده آفریقا، اروپا و خاورمیانه ی شرکت بین‌المللی IRAP با تاکید بر آمار WHO مبنی بر بالا بودن ریسک تصادف در ایران نسبت به کشورهای منطقه، افزود: برخلاف سیاست‌های موجود در مواجهه با نقاط حادثه‌خیز، IRAP به دنبال افزایش سطح ایمنی راه‌ها به صورت یکپارچه می‌باشد.

2irap

وی همچنین توضیحاتی در راستای اقدامات اجرایی برای بهبود و ارتقاء درجه‌بندی راههای کشور و همچنین نقشه راه ارائه کرد.

آقای لاوسن ریز فاکتورهایی مانند عرض جاده، سرعت عملکردی، سرعت مجاز، موانع اطراف، فعالیت عابر پیاده و کاربری زمین‌های اطراف را در افزایش تصادفات موثر دانست و گفت: جاده‌ها از منظر شرکت IRAP از یک ستاره تا 5 ستاره درجه‌بندی می‌شوند.

همچنین در این نشست جناب آقای دکتر امیر محمدیان‌امیری کارشناس بخش مهندسین مشاور شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در رابطه با خدمات آن بخش از جمله اسکنر جاده‌ای و تجهیزات جدید این شرکت اطلاعاتی ارائه کردند.
وی ادامه داد: یکی از موارد مورد نظر وزارت راه، توسعه و بهبود بازدید ایمنی راه‌های موجود است که شرکت IRAP به آن اشاره کرده و نیاز به این خدمات توسط کارفرما در کشور به شدت احساس می‌شود تا بتوانیم نظام بازدید ایمنی راه را به صورت کامل متحول کنیم.

امیری اظهار کرد: توسعه نظام درجه‌بندی ایمنی راه نیز از دیگر موارد مورد نظر وزارت راه و شهرسازی است که ما می‌توانیم با انتقال دانش از شرکت IRAP این کار را برای کارفرما انجام دهیم. همچنین بحث اصلاح نقاط پر تصادف در شبکه راه‌ها، بهبود فرایند مدیریت سرعت در سفر و توسعه و بهبود نظام بازرسی و بازدید ایمنی معابر درون شهری نیز مطرح است که دپارتمان ایمنی راه مهندسین مشاور به آن پرداخت.

در ادامه این نشست پرسش و پاسخی میان حاضرین در جلسه و جناب آقای استیو لاوسن برگذار شد و در انتها به بازدید از بخش مهندسین مشاور آزمایشگاه پرداختند.

3irap

 

خواندن 524 دفعه